« Home/New DarkSkin RSS Sitemap
         
help.ee
Sigma 150mm vs 105mm Macro

Meie peres on 2 piltnikku ja seetõttu 2 makroobjektiivi: Sigma 150mm f2.8 Macro ja Sigma 105mm f2.8 Macro.

Nüüd mõnusam: peres 2 piltnikku, mõlemal omad makrod, märksa rahulikum Kariniga koos "jahil" käia :) Paljud küsivad makrotorude kohta ja siinkohal natuke seletust ehk lühike maakeelne review.

Konverterid
kuna seda palju küsitakse: sellele objektiivile ei sobi kahjuks Canoni telekonverterid tänu spetsiifilisele objektiivikinnitusele - konverter lihtsalt ei lähe otsa sellele torule.

Küll aga sobivad Sigma konverterid. 1.4 konverteri puhul on tulemuseks 210mm F4 AF (autofookus jääb tööle), 2x 300mm f5.6 MF (niuts, manuaalfookus!). Sigma konverteritest ei oska suurt midagi arvata, aga nood pidavat Canonile alla jääma.

Testipildist

Pilt on tehtud hilja õhtul hämaras, käest, f6.3, 1/100s, ISO200, -1 stop Sigma ringmakrovälk, 20mm Kenko vaherõngas (kui muidu teravustab lähimalt 38cm pealt siis vaherõngad lasevad tunduvalt lähemale), 400d. Väikesel pildil on näha täiskaader, milles olev punane ruut on suurem pilt ehk 100% crop. Esmamulje on: väga terav! 105mm-st tuntavalt parem peaks olema ka DOF-i käsitlus, puhtamad taustad (rohkemate millimeetrite "süü").

Veel näidispilte

150mm plussid (võrreldes 105mm)

  • Kiirem ja tunduvalt vaiksem HSM autofookus. 3 AF asendit (kogu ala ehk FULL, 0,52-lõpmatus, 0,38-0,52m) annavad võimaluse poole võrra lühendada autofookuse võimalikku "saagimist": paned paika kas pildistad lähedat või kauget
  • Pikemast fookuskaugusest ehk 150mm-st tulenevalt parem DOF ja võimalus elukad kaugemalt neid ehmatamata peale saada
  • Mugavam manuaalteravustamine
  • Käes tundub hea, statiivirõngas on kaasas. Keskne kinnitus on stabiilsem kui kaamerapõhjalt
  • Suurem, raskem (nii pluss kui miinus), ent tundub käes hea ja stabiilne. Pigem on see eelis, tudiseb vähem, kotis siiski rohkem tassimist
  • Muutumatud mõõdud (105mm teravustades muudab enda pikkust ja see segab tugevalt)
Miinused
  • 2x raskem, aga mitte oluliselt suurem
  • Kallim, samas hinna-kvaliteedi suhe on kiiduväärt
  • Pisimiinus: filtrikeere 72mm, mis on suhteliselt vähekasutatav mõõt ja meie pere toruvalikus esmane selline. Tuli juurde hankida ka makrovälgu 72mm adapter (makrovälgul on kaasas adapterid mõõdus 52 ja 58mm). Samas ega muid filtreid peale kaitsefiltri ette ei pane ilmselt niikuinii.

Kokkuvõtvalt

Mõlemad on väga head nii makroks kui portreeks, kuid 150mm on kindlalt parem valik. 150mm: Highly recommended :)

Vt ka fredmiranda.com arvamused ja pbase.com näidispildid.


Sadaviiskümmend effkakskomakaheksa
Copyright foto.ok.ee :: See leht eksisteerib vaid arhiivi eesmärgil :: Visits: