« Home/New DarkSkin RSS Sitemap
         
help.ee
Canon EOS 450d esmamuljed / short review

08-04-2008 - Minuni jõudis ilmselt üks esimesi uusi amatöörkaameraid Eestis: Canon EOS 450d. Otsustasin vahetada peamiselt Live-view funktsiooni tõttu + muidugi muud täiendused, samuti sooviga peres mõlemaid kaameraid uuendada. Ma ei kirjuta siia teaduslikku artiklit, mul pole selleks kompetentsi, selle eest hoolitseb dpreview.com. Aga mõned esimesed maakeelsed kommentaarid, mis seniste testikeste puhul on ootamatult populaarsed olnud, lisan siiski:

 • katik on vaiksema "laksuga", peaks olema laenatud 20d/30d pealt. Kadunud on kile heli mis oli kuni 400d mudelini.
 • pildiotsija on samuti võetud 20d/30d pealt - tundub veidikese selgem-avaram (kuigi see on marginaalne), samuti on keskel suur teravustamissõõr mis f2.8 ja valgemate torude puhul tulemust peaks andma..
 • autofookuse kiirust ei oska hinnata amatöörina, tundub parem, aga ei pruugi ka vahet olla.
 • Live-view (defaultina üldse välja lülitatud) on võimalik kasutada ainult liikumatu kombinatsiooni puhul (minu eesmärgiks oligi maastikupiltide ja makrode kompositsiooni sättimisel abistada) ning peamiselt ainult statiivilt. Seebikalaadne "rohelise kastiga teravustamine" on üliaeglane, vahest 6-7-8 s enne kui autofookuse lukustumist ja vahest ei jõuagi lukustuseni. Teine võimalus on teravustada nii, et pilti vaatad ekraanilt, särilukustuse nupule vajutades sulgeb katiku (ja lcd-video) ning kasutab tavalist teravustamist, misjärel naaseb video-rezhiimi.  Mõlemal puhul aga ei maksa loota, et Live-view-ga on võimalik mängivat kassipoega või ringilippavat pisipõnni ekraanilt pildistada. Ainult staatilist "materjali". Lisandunud on ka võimalus näha live-view puhul nn histogrammi live-jälgimist, sest kaamera üritab imiteerida lõpptulemust arvestades nii säri, WB kui ka näiteks kompensatsiooniastmeid. See on muide suhteliselt täpne isegi, nagu ka Custom White Balance, mis LCD-lt kohe õige värviga pilti kuvab. Lisaks saab ekraanile manada "triibud" ehk gridi, mille abil on horisondi sirgeksajamine märksa lihtsam. LCD ise tundub erksam kui 400d puhul, samuti on ta suurem: 3 tolli. Kui tavalisest pildiotsijast paistab 95% tegelikust pildist (st servad jäävad varju), siis Live-view-l on siin veel üks eelis: ekraanil näed 100% pildiala.
 • ISO nupp on eraldi päästiku kõrval, väga mugav.
 • Nupud on ümber paigutatud ja Play ehk piltide vaatamine, samuti kustutusnupp on paremal all. Natuke ebamugav, sest pöial ei kipu sinna ulatuma.
 • Isikliku menüü tegemine: oi ma olen seda ammu oodanud. Nüüd saab panna defaultina avanema oma menüüvaliku, kuhu lastakse määrata kuni 6 lemmikfunktsiooni. Näiteks peegliluku jms.
 • LCD-ekraanimenüü värvivalik: lõpuks ometi, 400D autorile juba plaanisin tervituskaardi saata, sest valge menüü pimestas õhtul mere ääres tohutult silmi. Nüüd saab valida näiteks musta tausta ja valged tähed.
 • Muutunud on mälukaart - nüüd on formaadiks SD, samuti aku tüüp on täiesti uus. Aku on ühtlasi mahukam.
 • Piksleid on juures, RAW faili suurus on nüüd lausa 15-18 Mb (400d 9-10Mb asemel)
 • Buffer on väiksem: 6 pilti 10 asemel (suurem failimaht).
 • Kirjutamise hetkel Adobe Raw Converter veel 450d-d ei toeta - vastav update v 4.4 lasti küll välja märtsis 2008, aga mingite bugide tõttu võeti maha. Allolevad pildid on renderdatud Canon Digital Photo Professional abil, mis teeb küll üsna hea renderduse, ent pakub minimaalselt vähe võimalusi ja kohutavat kasutajaliidest. Mõni asi ei muutu.

Esialgu kõik, võibolla hiljem lisa. Allpool üks testikompositsioon ja sellest võetud 100% cropid. Nagu arvata võis - kõrge ISO müra osas mingit suurt paranemist pole märgata, aga siiski: kodanikud testijad näevad selget vahet 450d kasuks. Sisse-ehitatud uus funktsioon "High ISO speed noise reduction" (nagu ka teised "lisafunktsioonid nagu "Highlight tone priority" jms) toimib juhul kui salvestada kaamerast otse JPG-sse (mitte RAW-i). Või kui toimib ka RAW puhul on vahe mittemärgatav.


Info: Canon EOS 450d / Sigma 150mm f2.8 macro / F9 / Manual WB / tubane poolhämar valgus / RAW konverditud JPG-ks.
Vaata ka / Download: täismõõdus pilt (ISO 100, EXIF, jpg, 8Mb, full-size sample)


100% crop / ISO 100


100% crop / ISO 200


100% crop / ISO 400


100% crop / ISO 800


100% crop / ISO 1600


Canon EOS 450D / Canon Digital Rebel Xsi / short review / High ISO samples / Sample pictures and gallery / in estonian

450d esmamuljed
ID 5147
Copyright foto.ok.ee :: See leht eksisteerib vaid arhiivi eesmärgil :: Visits: